درس قبل: گردش کار مدارک مهندسی پروژه (بازبینی مدارک)

در جلسات قبل به تشریح شماره گذاری مدارک مهندسی، مدیریت MDR، مدیریت کیفیت فاز مهندسی، گردش کار مدارک مهندسی اعم از تولید و بازبینی مدارک مهندسی پرداختیم.

همانطور که می دانیم شماره اختصاص یافته به مدارک مهندسی ثابت است و هر مدرک در طول چرخه حیاتش، بر اساس گردش کار تولید مدارک مهندسی، رفت و برگشتهای متعددی را تجربه خواهد کرد و هر بار که یک مدرک به عقب بر می گردد و نیازمند اصلاح و بازنگری می باشد طبیعتاً تولید کننده مدرک اقدام به تولید ویرایش جدیدی از مدرک می نماید و آنچه در سربرگ، مدرک جدید تولید شده را از قبلی متمایز می نماید شماره ویرایش مدرک نامیده می شود.

در برخی پروژه ها برخلاف آنچه در بالا توضیح داده شد شماره ویرایش مدرک را جزئی از شماره مدرک در نظر گرفته و در آخر شماره مدرک قید می نمایند. اشکال این کار در این است که با هر بار صدور مدرک به واسطه تغییر شماره ویرایش، عملاً شماره مدرک نیز تغییر می کند که این اتفاق با اصل اختصاص یک شماره ثابت به یک مدرک در تناقض می باشد. به همین دلیل ناچاراً در برخی از سامانه های EDMS امکان در نظر گرفتن شماره ویرایش را به عنوان بخشی از شماره مدرک نیز مهیا نموده و در اختیار ادمین پروژه ها قرار می دهند.

طی این جلسه می خواهیم به تشریح مفهوم شماره ویرایش داخلی مدرک و شماره ویرایش مدرک در پروژه  و نمونه هایی از روش شماره گذاری ویرایش مدرک مهندسی بپردازیم.

دانلود جلسه چهاردهم

 

مطالب مرتبط

Leave a Comment

لوگو IPMP

کپی رایت © 2021
طراحی و پیاده سازی توسط شرکت ایده ورزان سیستم

تماس با ما

تهران، خیابان سهروردی شمالی، کوچه کوشش، پلاک 30، طبقه 5، واحد 9، شرکت ایده ورزان

کدپستی: 1551634431

تلفن و فکس : (10 خط)9127 9107 – 021

ایمیل: info@ipmp.ir

روزهای کاری و تعطیل

روزها و ساعات کاری:

شنبه تا چهارشنبه

9:00 تا 17:30

روزهای تعطیل:

پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل رسمی

ما را دنبال کنید

Call Now Button